Last Updated:

Kişisel Bakım ve Özgüven

Kategoriler Özgüven Nasıl Kazanılır?0 yorum
Kişisel Bakım ve Özgüven

Kişisel Bakım ve Özgüven konusunu incelerken ilk olarak kişisel bakımı ele alacağız. Kişisel bakım olmazsa olmazlarımız arasında ilk sıralarda. Günümüzde erkek kadın demeden herkes kişisel bakımına epey özen gösteriyor ki önem verilmesi gereken elzem bir konu. Gerektiği gibi yapılmadığı noktada bir işkenceye dönüşebiliyor. Özgüven ile alakası ne dediğinizi duyar gibiyim, kişisel bakımına özen gösteren biriyseniz şayet başkalarının sizin hakkınızdaki görüşlerine aldırmadan rahatça yola devam edebilirsiniz.

Toplu taşıma aracı kullanan biriyseniz sizin de başınıza gelmiştir; ter kokusu veya ağız kokusu yüzünden yer değiştirmek için çaba sarf etmiş hatta dayanamayıp araçtan inmeyi bile göze almışsınızdır. En temelde temizlikle başlayan kişisel bakım cildimizin görünüşü, vücut şeklimiz hatta boyumuz gibi birçok şeyin düzgün/güzel/sağlıklı olmasına olanak sağlıyor. Bu arada en basiti temizlik deyip geçmemekte fayda var. Banyo yaptıktan sonra kendinizi kötü hissettiğiniz oldu mu? Su, çoğu ağrı, sızı ve negatif düşünceler çemberinden sıyrılmamız için hayatımızda var olan en güzel madde. Vücudumuza ne kadar iyi bakarsak özgüvenimiz o kadar yüksek olacaktır. Bundan dolayıdır ki kişisel bakım ve özgüven birbirinden ayrılmaz ve birçok kozmetik ve kişisel bakım ürünü markası özgüven başlığı altında bir projeye imza atmıştır.

Kişisel Bakım ve Özgüven

Kişisel Bakım ve Özgüven bağlantısı;

Aynaya baktığınızda gördüğünüz sivilceler ve lekeler sizi mutlu hissettiriyor mu? Spor yapan insanları gördüğünüzde kendi hantallığınız veya fiziğiniz adına hayıflanmaya başlamıyor musunuz? Bunlardan kurtulmanın yöntemi kişisel bakım konusuna özen göstermek. ‘Özgüven nasıl kazanılır?’ın en kolay cevaplarından biri; kişisel bakım konusunu ihmal etmeyin.

Kendinizi sevin, vücudunuzu sevin.

Aynaya her baktığınızda sağlıkla ışıldayan bir cilt, bir beden görmek emin olun sizi daha çok motive edip özgüven konusunda sizi destekleyecektir. Ama benim param yok bakım ürünü alamam, vaktim yok spor yapamam gibi bahaneler üretmeyin kendinize. Artık şunu anlamalıyız ‘ama’ ile başlayan yahut devam eden her cümle sadece bahaneleri anlatmak için kullanılır. Öncelikle ‘ama’ demeye son verin. Spor yapmak bir külfet geliyor ise illa jimnastik, koşu yapmanız gerekmez, dans edin. Yemek yaparken, temizlik yaparken dans edin, bakın o zaman sadece spor yapmakla kalmayıp aynı zamanda moralinizi de yükseltmiş olacaksınız. Krem almak yerine bitkilerden, meyvelerden yararlanın; elma/salatalık kabuklarını kullanın cilt bakımınız için ve bunu da bir eğlence haline getirin her fırsatta gülmek, gülümsemek için kendinize zaman yaratın.

Kendinize önem verin.

Siz değerlisiniz, bedeniniz değerli. Eşsiz olduğunuzu unutmayın. Her şeyden önce siz varsınız. Önce ben demek bencillik değildir. Kendinizi artık sevme zamanı geldi de geçiyor bile son seferi kaçıranlardan olmayın. Kişisel bakım ve özgüven doğru orantılıdır, bunu unutmayın.

Kişisel Bakım ve Özgüven
Oy verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Mutluluk başlıklı makalemizde gülümsemek, mutlu olmak ve mutlu olmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir