Ana Sayfa

Merhaba ben Merve Ecem Kuzgun,

Özgüven eksikliği konusundaki dönüm noktamı sizlerle paylaşmak istiyorum. (eğer güzellik ve modayı okuduysanız az çok bilgi sahibi olmuşsunuzdur.) Burada güzellik ve modadakinden ziyade biraz daha detaya inecek ve hayatımı değiştiren o anı sizlerle paylaşacağım. Bu konuda en önemli nokta olan özgüvenimi, yol arkadaşımı nasıl kazandığımı anlatarak sizlerin de bunu başarabileceğini göstereceğim.

Not: Okumayı pek sevmiyorsanız ki ben okumanızı tavsiye ederim bu özellikleri kazandıran eğitim setini buraya tıklayarak inceleyebilirisiniz.

İlk olarak özgüvenden bahsetmek istiyorum. Özgüvenimi kazanmak uğruna bir çok yöntem denedim. Bunların en başında psikoloğa gitmek geldi. Psikologlar bildiğiniz gibi genelde dinlerler veya psikiyatriste yollayıp ilaçlarla uyuşmamızı sağlarlar. Tabi konu özgüven olunca benim biraz daha farklı bir yöntem uygulamamı söyledi. Grup terapilerine yönlendirdi. Açıkçası grup terapileri bana hiçbir şey katmadığı gibi özgüven kazanmamada imkan sağlamadı.

Grup terapisine gitmek anlayacağınız benim için tam fiyasko ile sonuçlandı.

Özgüven kazanmak için denediğim yöntemlerden biri de dış görünüşümü değiştirmek oldu. Dış görünüşüm derken saçlarımdan bahsediyorum. Saçlarım benim dış görünüşümün en önemli parçası ve özgüvenimin temelini oluşturuyor diyebilirim. Sayın okuyucu şimdi size söyleyeceğim şeyin sizi çok şaşırtacağını düşünüyorum. KEL KALDIM. Evet yanlış okumadınız. Bir kadın olarak bunun nasıl bir his olduğunu hayal edebiliyorsunuzdur. Kel kalmamın üzerine hayatım iyice çöküşe geçti. Artık kendimden iyice nefret ediyor, aynaya bakmak bile istemiyordum. Hayata küsmüştüm resmen. Umutlarım iyice tükenmişti.

Araştırmalara başladım, tabiki deli gibi araştırıyor ve bir çok yöntem deniyordum. Saç kremleri kullanıyor hatta kafamdan düzenli olarak iğne oluyordum, kuaförler, ‘’uzmanlar’’ ve daha birçoğu ama maalesef hiçbiri işe yaramıyordu. Onların işe yaramadığını görünce umutlarım iyice tükeniyor ve saçlarım daha da dökülüyordu. Daha sonrasında bu sorunumun çözümünü yanlış yerde aradığımı fark ettim. Sonuçta saçlarım dökülmeden önce kendimi güzel, alımlı ve çekici buluyordum. Sonunda sorunumun aslında özgüvenim ile alakalı olduğunu fark ettim. Tabi bu arada piyasada ki bir çok ürünü denemiş sonuç alamamıştım.

Umutsuzluğum artık estetik ameliyatı olmaya kadar uzanmıştı. Çünkü bu yöntemler hiçbir işe yaramıyordu.

Ben aslında internetten alışveriş yapmaya pek gönüllü olan biri değilimdir. Ama keşfettiğim bir E-kitap bana öyle etki etmişti, öyle büyük bir değişim sağlamıştı ki artık kendimi inanılmaz hissediyordum. Başlarda bu şekilde olacak merak etme kazanacaksın özgüvenini diyenler hakkında bende şüphe duyup satma amaçlı yaptıklarını düşündüm.

Bir çok vaatte bulunulunca açıkçası bir palavra olduğunu düşündüm. Emin olamamıştım ve dediğim gibi internetten alışveriş yapmak hele de bir e-kitap almak hiç bana göre değildi.

Söylenilene göre 14 gün gibi kısa bir sürede etki ediyor ve özgüvenini 5’e katlıyordu. Başlarda ne olabilir bu kadar etki edecek. Ne yapacakta etki edecek 14 gün içinde diye düşündüm. Yaşadığım onca acıdan sonra bu kitabı almaya karar verdim. Başlarda bir programa girip zamanla sonuç alabileceğimizi okuyunca başlayıp başlamamak konusunda çok karasız kalmıştım. Her insan farklıdır, bana nasıl hitap edebilir, sonuçta benim durumum diğer insanlarınki gibi değil diye düşünüyordum ama sonrasında kişiye göre şekil alabilir bir program olduğunu gördüm. Daha önemlisi 60 gün içerisinde para iade seçeneğim de vardı. Tabi bu durum beni programa daha da çekti ve artık kararımı vermiştim. Harfiyen uygulamaya koyuldum.

Beklediğimden daha iyi sonuç vermesi açıkçası hayatımda bir dönüm noktası oldu.

Daha 1 hafta geçmişti ve ben sonuç almaya başlamıştım bile yanlış anlamayın saçlarım çıkmaya başlamadı. Ya da olduğumdan daha güzel bir insan olmadım. Bende büyük bir farkındalık yaratıp kendimi keşfetmemi sağladı. Benim için neyin önemli olduğunu bana gösterip kendimle alakalı düşüncelerimi büyük ölçüde değiştirdi.

Peki nedir bu E-kitap programı?

Bu e-kitap programı ne bir psikolog ne de sözde kişisel gelişim uzmanı tarafından oluşturulmuş bir program. Tam aksine sen ben gibi bu konuda problem yaşayan ve araştırmalar yaparak kaynaklardan yararlanarak hem kendine faydalı olmuş hem de bizlere yardımcı olmak isteyen birinin hazırladığı eğitim seti.

Sevgili dostum, sende benim zamanında yaptığım gibi bir araştırma halindeysen ve henüz karar veremediysen bu problemi derinden yaşamış biri olarak sana nacizane tavsiyem bu eğitim setini denemen ve bu hayatta artık başkaları için yaşamayı bırakıp kendin için bir şeyler yapmandır. Yardım almaktan ve artık kendin olmaktan korkma. Çünkü bunu tıpkı sende benim gibi başarabilir ve özgüvenini kazanabilirsin.

<<<Eğitim setini incelemek veya detaylı bilgiye sahip olmak için tıklayın.>>>

Not: Sizde umarım benim gibi bu problemi çözebilmişsinizdir. Bu konuda sizlere başarılar diliyorum. Umarım o istediğiniz seviyeye bir an önce gelirsiniz. Eğer herhangi bir sorunuz olur ise info@ozguveneksikligi.com adresinde mail atabilirsiniz. Sorularınızı büyük bir içtenlikle cevaplacağım.

İyi dileklerimle

Merve Ecem Kuzgun

DMCA.com Protection Status